KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15396546
nr 1539 6546
Emil Österman
(1870-1927), Sverige
Etsning, Gustav V, tryckt signatur, 1918. Ej signerad. Bildmått: 30x15,5
Emil Österman, svensk konstnär född 1870, död 1927.
Utrop:
300 kr
måndag 8 maj 2023
kl 20:25:37